neděle 23. srpna 2009

Dell mini 10 je doma

Je to již skoro dva týdny, co mi PPL přivezla krabici s netbookem Dell mini 10 HD. Po dlouhém zápasu se zabaleným balíkem, na kterém si v Alze museli dát asi hodně záležet, jsem se prokousal ke krabici. Mini notebook si zaslouží mini krabici:-)

První dojmy z notebooku jsou vcelku pozitivní. Klávesnice je široká 25,5 cm oproti 29 cm na mém Dell Inspiron 6400. Horní řada tlačítek skrývá funkční klávesy F1-12, které jsou přístupné přes klávesu Fn. V základním režimu obsahují funkce pro práci s NB. Multi-dotykový touchpad je také skvělá věc. Umožňuje pomocí dvou prstů rolovat stránku, přibližovat atd. Tlačítka jsou skryta v dolní části touchpadu. Zatím se mi je nepodařilo omylem máčknou, ani při jejich mačkání pohnout s kurzorem. HD rozlišení displeje je příjemné. 1366 na 768 bodů vytváří velmi jemný obraz avšak malé ikonky, se kterými se toho v XP moc dělat nedá. Výdrž baterie odpovídá udávaným hodnotám. S vypnutým BT, Wi-Fi a nejnižším osvětlením displeje bych si dovolil troufnout, že by šla i překonat hranice 8 hodin.

Ovšem co se mi nelíbí, je napájecí adaptér. Jelikož mam dvoj-zásuvku umístěnou těsně nad stolem, není možné do ní adaptér připojit. Kdyby konstruktéři kolíky otočili o 90° bylo by vše bez problémů. Jediná viditelná kontrolka je indikace zapnutí, postrádám tedy indikaci práce s diskem a červenou indikaci vybité baterie a vhod by přišla také dioda bezdrátových sítí.

Neutrální názor mám na omezený úhel otevírání displeje a na vyčnívající 6 článkovou baterii.

Ze softwarového hlediska se mi zamlouvá vypínání a zapínání bezdrátové komunikace, které se vyvolá tlačítkem a uživatel si následně navolí, co chce a co nechce.

A co výkon grafiky? Ano je opravdu malý. V jednom testu na internetu vyšlo v 3DMarku 77 bodů. Mě po instalaci aktuálních ovladačů vyšlo 144 bodů, což je téměř dvojnásobek. Věřím, že tato hodnota se ještě posune s některými novými ovladači.

Za ty necelé dva týdny jsem s notebookem spokojen a jsem rád, že jsem si ho koupil.

Žádné komentáře:

Okomentovat