pondělí 20. července 2009

Bernartický triatlon 2009

11. července se v Bernarticích uskutečnil druhý ročník Bernartického triatlonu. Letos jsem se ho prvně zúčastnil a jako hlavní úkol jsem si dal dostat se do cíle, což se mi i povedlo. Neskončil jsem poslední za což jsem taky rád a hlavně jsem si triatlon pěkně užil. Voda měla příjemných 15°C a tak byl člověk hodně motivovaný plavat rychle. Jak ovšem vidíte v tabulce plavání je v mém případě i tak tragédie. Jako nejhorší okamžik triatlonu bych označil to, když jsem vylezl z vody a sedl na kolo. I přes to, že jsem se pokoušel zahřát si nohy, mi stehenní svaly docela ztuhnuly a ušlapat kolo byl dost náročný výkon. Prvních 5 km to opravdu nešlo. ale po zahřátí jsem druhé 9km kolo zajel o víc jak 3 minuty rychleji.

Triatlon byl rozdělen na muže a ženy. Ženy plavaly 250m, na kole jely 9 km a na závěr běžely 800m. Muži plavali 300m, na kole jeli 18km a běžely 2400m.

Doufám, že tento článek naláká nějaké zájemce i na příští rok. Protože v cíli jsou připraveny zajímavé ceny včetně balení piv, ale pro jejich získání je důležité dobré umístění, protože ceny si závodníci vybírají sami.

Na závěr fotogalerie a tabulka účastníků v kategorii muži.